sobota 16. ledna 2010

část VI.- začínáme


Již máme prostudovanou předlohu, připravené příze, látku, vhodně zvolenou jehlu.. před vyšíváním je ale potřeba si určit střed látky ..a to tak, že látku přehneme napůl, pak ještě jednou napůl , lehce smáčkneme, středem protáhneme nit .. látku bychom také měli obentlovat,aby se nám netřepila .. :o) .. u větších výšivek si na látku můžeme mizící fixou nakreslit pomocnou mřížku ..


Vždy pamatujte na to, že látka se při vyšívání neotáčí, vždy vyšíváme jedním směrem ..


Do jehly navlečeme mulinku a můžeme začít vyšívat. Na mulince bychomneměli dělat uzlík, protože by na látce potom dělal hrbolky. začínáme tedy buď vzdáleným uzlíkem nebo smyčkou ..Při vyšívání lze použít i více navlečených jehel najednou .. nikdy bychom však neměli používat dlouhé návleky přízevypracování křížku:
..každý křížek může být vyšit buď samostatně nebo v řadě stehů jedním směrem a zpátky je překřížit. Všechny křížky musí vždy směřovat jedním směrem, jinak by výšivka působila neúhledně ..
Kříž vypracujeme dle přiloženého detailu- tedy z rubu píchneme do levého dolního rohu, píchneme do pravého horního rohu, z rubu píchneme do pravého dolního rohu a dokončíme vlevo nahoře ..ukončení výšivky : jednodušše zapošijeme, jehlu protáhneme z rubu pod jednotlivými stehy..

Žádné komentáře:

Okomentovat